בית ספר "יגאל אלון"

מקדם ומטפח תקשורת מצמיחה

"כוח האדם מניע את רוחו ונחישות רצונו" (יגאל אלון) 

פרוטוקול ישיבת הנהגה שניה

ישיבת הנהגה 2 – 25.10.21

משתתפים:
צוות ביה"ס – אילנה שובל, פנינה דניאל, ענת פורר

נציגי ההורים – קרן בן דוד, קרן בנדלר, ליאת, דריה, שלי, אפרת, שרון, רינת, נועה, ליזי, אתי אביב, אירה

 

נושאי הישיבה:

 • חוזר תשלומים
 • יום ההליכה הבינלאומי ביום שישי
 • פרטניות ותגבורים
 • תכנית מגדר ושיויון הזדמנויות
 • תכנון חודש נובמבר
 1. נציגי ההורים עודכנו כי לאור גודלו של ביה"ס נערך מכרז לסגן שני למנהל. הסגן השני שנבחר, הינו קובי ברו. נציגי ההורים מברכים את קובי ומאחלים הצלחה בתפקיד.
 2. יועצת ביה"ס, ענת פורר, העבירה טעימה מהשחרית שמועברת לילדים – "באיזה ראש הגענו היום?" וההורים שיתפו בתחושות שלהם וכיצד הגיעו למפגש הערב. האם מוטרדים, שמחים, עמוסים ועוד.
 3. חוזר תשלומים תשפ"ב:

החוזר הוצג לנציגי ההורים ע"י יו"ר ההנהגה כשבוע לפני הישיבה. העתק החוזר יופץ להורים וכן יחולק לילדים בכיתות.

שחיה – לאור העומס הלימודי על שכבת ה, הוחלט להעביר את שיעורי השחיה לשכבת ד. הסעיף הנ"ל עדיין לא אושר לגבייה. במידה ויתקבל האישור, תתקיים גבייה נפרדת.

השאלת ספרים – הסעיף אושר לגבייה החל מינואר 2022, ללא המתנה לרגע האחרון. בהתאם למצב בתחילת השנה הקלנדרית, תצא הודעה נפרדת לעניין הגבייה. התשלום לא כלול בסכום הסופי הנוכחי.

ביטוח – בשכבת הגנים נוספה ההערה כי ההורים יקבלו את החוזר בנפרד ולא במסגרת חוזר התשלומים.

יש לשים לב כי יש להגיש את המלגות עד 29.10. הטופס נמצא באתר ביה"ס, במזכירות וכן הופץ להורים בקבוצות ווטסאפ. ההורים מתבקשים להצמד להנחיות ולהגיש את כל הטפסים על מנת שבקשתם תיבחן.

ההורים יכולים לבדוק במערכת אפיק את האישור שהתקבל על ידי הפיקוח לסעיפי החוזר.

 1. יום ההליכה הבינלאומי:

מתקיים ביום שישי 29.10 ומאורגן ע"י המורים לחינוך גופני.

יצאו הנחיות לכל השכבות בעניין המדינה שהוגרלה. הילדים מתבקשים להביא ארוחה בריאה, כובע ונעלי הליכה. הורי ההנהגה שמעוניינים להביא פלטת פירות או ירקות לכיתה, מתבקשים לתאם מול המחנכ.ת. בסוף היום יחולקו ארטיקים לילדים.

 1. מגדר ושיויון הזדמנויות:

השיח בנושא החל כבר בשנה שעברה, בדגש על אלימות נגד נשים. השנה הנושא מורחב ואף מונתה רכזת מגדר בביה"ס – מיכל מוסקוביץ. יועצת ביה"ס הציגה את מטרות התכנית וכן את הדגשים במהלך כל השנה, חודש בחודשו.

אמהות מביה"ס מוזמנות לתאם מול מחנכי הכיתות שיחות או הרצאות בכיתות ולספר סיפורי הצלחה, וסיפורים אישיים שלהן, או להתחבר לנושא של אחד החודשים ולפרט.

 1. שעות פרטניות ותגבורים:

בחודשים הראשונים מחנכי הכיתו ערכו שיחות אישיות וניטור המצב של התלמידים וגם שחריות. בהתאם לכך:

שכבות א-ד יקבלו הודעה בעניין שעות פרטניות לצמצום פערי השפה.

שכבות ה-ו כל כיתה תקבל מורה נוסף שיעבור על קבוצות תלמידים בחיזוק מתמטיקה ואנגלית. הקבוצות תהיינה דינמיות, בהתאם לרמה והתקדמות כל ילד בתוך הקבוצה.

 • נשאלה שאלה ע"י ההורים בעניין קיום המיצב השנה. הוסבר כי יתקיימו שני מיצבים בחודשים דצמבר – ינואר: מיצב פנימי בשכבת ד בשפה, ומיצב אקלים בשכבת ה. מנהלת ביה"ס הדגישה כי ביה"ס לא מתכונן למיצב, לא יופעל לחץ על הילדים ולא יהיה ביטול שעות במערכת לטובת ההכנה למיצב.
 • בימים האחרונים הועבר שאלון בקרב התלמידים, בו נתבקשו להשיב על שאלות לבדיקת האווירה של הילדים, העמדות, תחושות המוגנות והבטיחות בביה"ס. בהמשך מחנכי הכיתות יבדקו את התשובות, יחד עם יועצת ביה"ס, והנתונים יוצגו להנהגת ההורים.
 1. הוצג תכנון חודש נובמבר. בין הפעילויות:

יום המורה – יצויין בביה"ס ב25.11. תתקיים חשיבה על ידי הורי ההנהגה לגבי מה מתוכנן מצד ההורים.

חנוכה – ביה"ס ירכוש סופגניות לילדים. מסיבות חנוכה בחט"צ – יתקיים יום סדנאות לילדים ויום ללא תיק ב26.11.

מסיבת ספר תורה לשכבת ב – תתקיים ישיבה עם מחנכות שכבת ב עם הורי הנהגת השכבה. ההנחייה הינה עד 50 איש בחלל סגור. משמע שכל ילד יוכל להזמין הורה אחד בלבד. ההגעה הנה בהצגת בדיקה שלילית 72 שעות לפני האירוע או הצגת תעודת מתחסן.

הזנה – משרד החינוך אינו מאשר קיום וגבייה של הזנה לשכבת א. לעניין שכבת הגן – ממשיכים לחפש פתרונות ברמה העירונית על מנת שהפרויקט ייצא לפועל.

שכבת ו – באמצע נובמבר יתקיים מפגש מחנכי הכיתות עם הורי ההנהגה לתיאום ציפיות. הועלתה שאלה בעניין קיום פעילות בנות המצווה (הנ"ל לא תומחר בחוזר התשלומים וכן תתבצע חשיבה לגבי הפעילות עבור הבנים של השכבה במקביל).

פורים – אילנה מבקשת לעשות חשיבה במסגרת הנהגת ההורים בעניין פעילות פורימון. ההנחיות כיום דורשות 100 איש בפעילות חוץ. יש לחשוב על פעילות שעשויה להתאים לנהלי הקורונה.

 

 

הגדרות כלליות כניסה למערכת
שינוי גודל גופנים
ניגודיות