בית ספר "יגאל אלון"

מקדם ומטפח תקשורת מצמיחה

"כוח האדם מניע את רוחו ונחישות רצונו" (יגאל אלון) 

פרוטוקול ישיבה הנהגה מספר 3

ישיבת הנהגת ההורים עם צוות ביה"ס – מס' 3

הישיבה התקיים בזום, ביום שני 23.11.2020

השתתפו: נועה בר און, ויוי, דריה, סיגל, קרן בנדלר, מיטל, נטלי, הדס, אורטל ינאי, אורטל אטינגר, קרן בן דוד, ליאת, הילה, נועה מכלוף, אתי ארמה, רינת מזרחי, אירה.

צוות ביה"ס: אילנה שובל

 

להלן הנושאים שהועלו בישיבה:

מתווה החזרה של שכבות ה' ו' ללמידה בשטח ביה"ס

המתווה הוצג להורים. במסגרתו, התלמידים חוזרים ל3 ימי למידה מלאים, שאר הימים תמשיך הלמידה בזום.

לאור המתווה, הקפסולות של כיתות א' ב ' מתבטלות והכיתות חוזרות ללמוד במליאות. בנוסף, כיתות א' יחזרו ללמוד במבנה החטיבה הצעירה.

שכבת ג' – לאור שינויי המערכת, בוטלו שיעורי האנגלית, שהיו עד כה. הוסבר להורים כי לפי אנגלית לא היה אמור להיות כלול בתכנית הלימודים השנה כלל ומכיון שהתאפשר, התלמידים למדו את המקצוע. עם זאת, תעשה השתדלות מצד המחנכות לחזור על אוצר המילים ולשלב תכנים בשיעורים, בהנחיית המורים לאנגלית.

השינוי הנ"ל הנו זמני, גם כן. ככל שתהיה התקדמות במצב, תעשה חשיבה מחדש בעניין השיעורים ותבחן האפשרות לשלב מקצועות נוספים.

החרגה של כיתה – בכדי לאפשר את החזרה של השכבות הגבוהות, נדרשה החרגה של הפיקוח לכיתה ד2 וביטול הקפסולות בה. הנ"ל התאפשר לאור מספר נמוך של התלמידים בכיתה. יתרונות החרגה זו – איפשרו שעות מתמטיקה לשכבת ו' וכן התפנה חלל בו המורים יכולים לקיים שיעורי זום במהלך היום.

שכבת ו' – יעשו מאמצים רבים בכדי להשלים את החומר לקראת הכניסה לחטיבות הביניים וכן כניסה של היועצת לכל הכיתות, על מנת לשוחח על התמודדויות עם מעברים במהלך ימי השישי.

פרטניות לימודיות – משתנות בהתאם לשינויים במתווה שהתקבל. עד כה התגבורים לשכבות הנמוכות ניתנו במהלך יום הלימודים ואילו לשכבות הגבוהות התאפשרו הפרטניות בזום. עם החזרה לשגרה, ייבחנו שוב מי התלמידים שפתחו פערים גדולים מאוד והם יקבלו שעות פרטני.

ימי חשיפה לשכבת ו' – הועברו הזמנות לימי החשיפה המרוכזים שעורכות חטיבות הביניים בזום.

ימי החשיפה לגן החובה וכיתה א' – בהמשך יתפרסם מועד המפגש לעולים לכיתה א'. הורי ההנהגה הדגישו את החשיבות של קיום מפגש חשיפה גם לעולים לגן החובה. ישנה התעניינות בקרב ההורים בסביבה וכן ישנה חשיבות להבהיר מספר נקודות הנוגעות לעלייה של הילדים לחטיבה הצעירה שנמצאת בביה"ס, סיור וירטואלי ועוד. אילנה תעשה חשיבה בנושא ותעדכן לגבי המועד.

מסיבות חנוכה בחט"צ – המסיבות צפויות להתקיים בחודש דצמבר, ללא ההורים. הילדים ילמדו את התכנים הנדרשים וישלחו סרטונים ותמונות להורים . כמו כן יערכו סדנאות יצירה בחטיבה הצעירה.

מסיבת קבלת ספר תורה לתלמידי שכבת ב' – בישיבה עם המחנכות, הובהר כי הקניית הטקסטים ולימוד הנושא תיקח כ-3 שבועות. המחנכות יחלו בלמידה והכנת התלמידים לקראת הטקס, המיועד להתקיים ב24.12. עם זאת, טרם ברורה המתכונת שלו, שכן תהיה תלויה בהנחיות הפיקוח והשינויים במתווה. בנושא ייבחן שוב בתחילת החודש.

יום המורה – צפוי להתקיים ב9.12. ההורים יעשו חשיבה לגבי המתכונת שלו ויעלו רעיון ויוזמות לקראת.

לימודי המגדר – נושא הנגזר מתוך האלימות נגד הנשים, שהתקיים במהלך השבוע בביה"ס ובעיר. הילדים נחשפים לספרות ילדים, מגיל הגן ועד שכבת ו', בנושא המגדר והסטריאוטיפים. בנוסף, כל השכבות למדו את השיר של שרית חדד "חופשייה" בשפת הסימנים,  כקונטרה לשיר "חגיגה", שמדבר על זה שהאישה צריכה להיות יפה ולשתוק הרבה.

בנוסף, נרכשו חולצות "את לא לבד!" עבור צוות ביה"ס והופק קליפ יפה. כמו כן, הורי ההנהגה שהתעניינו, קיבלו חולצות דומות.

ביום חמישי 26.12 התקיים מפגש מרתק עם הגב' אסתר פירון, בו השתתפו הורים וילדים וכן צוות ביה"ס. במפגש הגב' פירון שוחחה על החלומות שלה וכיצד הגשימה אותם, ענתה על שאלות מדהימות של הילדים וכן העבירה מסרים מדהימים וחשובים למשתתפים.

ניתן להעביר דרך הורי ההנהגה שמות של נשים משפיעניות ומעוררות השראה (וגם גברים) – פעילות שיכולה להמשך כל השנה. הפעילות נועדה לעודד את הילדים שלנו לחלום.

כמו כן, הוצגו פוסטרים וכרזות שיצרו הילדים מכיתות ו' בפאדלט בנושא המגדר.

משמרות הזה"ב – התקבל אישור להפעלת משמרות הזה"ב, לאור החזרה של שכבת ו' ללמידה בשטח ביה"ס. רענון עבור הילדים יתואם בהקדם ולאחר מכן, תצאנה המשמרות.

 

תודה לכל המשתתפים בישיבה.

הגדרות כלליות כניסה למערכת
שינוי גודל גופנים
ניגודיות