בית ספר "יגאל אלון"

מקדם ומטפח תקשורת מצמיחה

"כוח האדם מניע את רוחו ונחישות רצונו" (יגאל אלון) 

פרוטוקול הנהגה מספר 2

ישיבת הנהגת ההורים עם צוות ביה"ס – מס' 2

הישיבה התקיים בזום, ביום שני 19.10.2020.

השתתפו: נועה, ויוי, דריה, סיגל, קרן בנדלר, מיטל, נטלי, הדס, שוש, אורטל ינאי, אורטל אטינגר, אביבית, קרן בן דוד, ליאת, איב, טלי, קרול, הילה, מוני, ליזי, תמי, אירה.

צוות ביהס: אילנה שובל, פנינה דניאל, ענת פור, אפרת אהרון.

להלן הנושאים שהועלו בישיבה:

תכנית קרן קרב – אילנה הסבירה כי נחתם הסכם עם הרשות בעניין הפעלת התכנית בבתי הספר. עיקרי התכנית הן שעד אמצע נובמבר התכנית תפעל ללא עלות להורים. לאחר מכן, תנתן הנחה של 12% להורים. דובר על הפעילויות עבור כל שכבה והוצג סרטון להורים המציג את הפעילות כפי שהיא מועברת בזום..

החלטה: הנהגת ההורים מבקשת להעביר את המידע לידיעת ההורים ולהסביר את ההשלכות. לאחר מכן תועבר החלטה של כל כיתה וכיתה בנושא. ההודעה נוסחה יום למחרת והועברה בכיתות. הורי ביה"ס מרגישים שכרגע זה לא הזמן לשלב את התכנית, שכן יש דגש על השלמת החומר הלימודי, העלויות הכספיות לא מתאפשרות לכולם וכי בריאות הילדים בעדיפות עליונה השנה ומבקשים לא לחשוף אותם למדריכים חיצוניים.

הורי שכבת ה העלו את נושא אופן הלמידה בשכבה, מיעוט הזומים, אי החלוקה של הכיתות לקפסולות למידה וקושי הלמידה במליאה.

החלטה: אילנה שמעה את עמדות ההורים ותבצע בדיקה מסודרת מול מורי השכבה. כל הטענות נרשמו ויקבלו מענה עד סוף השבוע במנשר מסודר, שיועבר להנהגת ההורים.

חוזר תשלומים – הוסבר להורים כי לאור החלטת וועדת החינוך של הכנסת, השנה החוזר יאושר בשתי מחציות. במחצית הראשונה אושר תשלום עבור הביטוח (49 ₪) ועבור השאלת הספרים (280 ₪). בשלב זה לא ייצא החוזר להורים ולא נדרש אישור ההנהגה. עם זאת, בכדי שהורי ביה"ס יוכלו להגיש מסמכים למלגות, הוזמנו התשלומים במערכת אפיק, לטובת שריון ותכנון התקציב.

הורי ביה"ס נתבקשו להעביר את מסמכי הבקשה למלגה/הנחה עד לתאריך 30.10.2020. ניתן להוריד את הטופס הגשת המלגה מאתר ביה"ס (בלשונית טפסים) ולהגיש יחד עם 3 תלושי שכר במעטפה לשומר בכניסה לביה"ס וכן באמצעות המייל. המידע הועבר להורים בכיתות.

הזנה – על אף בקשות ההורים להחזרת ההזנה לגנים (שפועלים כרגע), כרגע זה לא מתאפשר לאור היציאה לסגרים ובידודים ואי הוודאות לגבי ההמשך. בנוסף, לאור הריחוק של הגנים משער ביה"ס, לא מתאפשרת כניסת ההורים וכן הסייעות ממתינות לילדים בשער עד השעה 08:00 ולאחר מכן מובילות לכיתות ודואגות להפרדתם עד כמה שניתן ופיזורם בחללי הגן, לטובת הריחוק החברתי. בגנים ישנה סייעת אחת ולא שתיים, כמו בגנים האחרים. לפיכך, ההורים מתבקשים להמשיך ולשלוח ארוחת בוקר עם הילדים בכל יום.

שאלון תלמידים – בהמשך לשאלון שהועבר לתלמידי ביה"ס הלומדים בזום, אילנה הציגה את התוצאות להורים. לפי התוצאות, הילדים מדווחים על שיעמום (אחוזים גבוהים). הבקשה מההורים להיות עם היד על הדופק, לבדוק באילו אתרים הילדים גולשים ולהיות בקשר עם הצוות החינוכי.

ילדים שדיווחו על חוסר בציוד – ישנם 6 ילדים מתוך כלל ביה"ס שממתינים לקבלת הציוד. לאור תוצאות הסקר, נמצאו עוד 7 תלמידים שזקוקים והנושא יטופל.

השאלון שהועבר הינו שמי, זאת בכדי להעביר מידע למחנכי הכיתות, לגשת לכל תלמיד לפי צרכיו ולטפל באופן פרטני בבעיות שדווח עליהן.

דלת פתוחה עם היועצת – יועצת ביה"ס, ענת פורר, מזמינה את הילדים פעמיים בשבוע לשיחה, דלת פתוחה, עמה בזום. המחנכים העבירו את ההודעה בכיתות ועודדו את הילדים להשתתף. ישנה דלת פתוחה גם להורים, בשיתוף עם פסיכולוגית ביה"ס. הנ"ל מתקיים בימי שישי וישנו קישור להורים בדף הפעילות החודשית.

פעילויות עתידיות – השבועות הקרובים יוקדשו ללמידה לקראת יום יצחק רבין וכן הכנה ליום ההליכה הבינלאומי. במידה וישנן יוזמות והצעות, כיצד לציין את היום הזה, כמובן במסגרת המגבלות – יש להעביר דרך הנהגת ההורים.

תודה לכל המשתתפים בישיבה.

הגדרות כלליות כניסה למערכת
שינוי גודל גופנים
ניגודיות