בית ספר "יגאל אלון"

מקדם ומטפח תקשורת מצמיחה

"כוח האדם מניע את רוחו ונחישות רצונו" (יגאל אלון) 

דבר המנהלת לפתיחת שנה

אני שמחה ונרגשת לפתוח את שנת הלימודים החדשה, ולקדם בברכת שנה טובה  אתכם ילדים יקרים. אני מקווה שכולכם חוויתם חוויות נפלאות במהלך החופשה, הספקתם לנוח ועכשיו אתם מתחילים מחדש רעננים, רגועים עם כוחות מחודשים.

אני מברכת את ילדי החטיבה הצעירה, ילדי הגנים שפותחים השנה את שנתם הראשונה בבית הספר. ברוכים הבאים למשפחת "יגאל אלון". ואת ילדי כיתות א' שהפכו לבוגרים ומתחילים את שנתם הראשונה ברכישת קריאה וכתיבה. אט אט תחברו אותיות למילים ותטיילו בין משפטים וסיפורים. אנו אוהבים אתכם מאוד ומאחלים לכם הצלחה רבה בשנת הלימודים הקרובה.

זאת ההזדמנות לברך בברכה ייחודית גם את תלמידנו הבוגרים, תלמידי כיתות ו. ביום אחד הפכתם להיות הכי גדולים כאן, זה תפקיד אתם יודעים! היו טובים כמו שאתם. שמשו דוגמא לתלמידי בית הספר. ודעו שמרגע זה מתחילה הספירה לאחור ונצלו כל יום ורגע למידה וקידום הישגים לקראת החטיבה– הימים יעברו לכם במהירות מסחררת.

החודש תלמדו על חגי תשרי אשר נפתחים בראש השנה. במקורות היהודים ראש השנה הוא יום המהווה את תחילת השנה העברית. בתנך הוא מכונה "זכרון תרועה" או "יום תרועה". במהלך כל החג נשמע קולו של השופר.

תקיעה ותרועת השופר מעלה בקרבנו את התחושות של תחילת השנה, התרגשות והתחלה חדשה אך לצד זה גם זכרונות העבר. מה לשמר…מה לשפר אצל כל אחד מאיתנו אך במיוחד בין אדם לאדם.

חגי תשרי גם טומנים בחובם הזמנה. לחשוב מה הכיוון שאנו רוצים לצעוד בו, להזכר בחלומות שחלמנו, היכן רצינו להיות ומה חשקנו לעשות. מה היו המטרות שהצבנו לעצמנו לשנה הקודמת ולשאול אם צעדנו לקראת החלומות שלנו. האם בשנה שעברה עשינו מעשים טובים, האם נהיינו אנשים טובים ועל בסיס התשובות האלו להגיע להחלטות חדשות השנה.

אני מאחלת לכם שהחגים והימים הבאים עלינו לטובה יהיו ימים של התחלות חדשות לצד חשבון נפש, הזדמנויות חדשות, סליחה, נתינה תקווה, אהבה, שייכות ושמחה כאן בבית הספר ומחוצה לו.

 

                                               גמר חתימה טובה ושנה טובה

                                                               שלכם,

                                                          שובל אילנה

                                                      מנהלת בית הספר

 

 

הגדרות כלליות כניסה למערכת
שינוי גודל גופנים
ניגודיות